Dobrovolnictví
Zlepšování veřejného prostoru v režii Janka Rubeše

Zlepšování veřejného prostoru v režii Janka Rubeše

Někdy vám stačí dobrý nápad a několik přátel, a můžete dokázat velké věci. Své o tom ví Janek Rubeš, který je známý díky YouTube kanálu s názvem HONEST GUIDE, kde upozorňuje na směnárnické podvody v Praze. Během doby se ovšem začal věnovat dalším projektům, včetně zvelebování veřejného prostoru. To rezonuje s myšlenkami solarpunku, jelikož se jedná o nesobecké skutky, ze kterých má prospěch místní komunita.

Mezi takové projekty patří i obnovení trávníku u Tančícího domu. Zde si turisté pořizují památeční fotku, což bohužel způsobuje pošlapání trávníku až na udusanou hlínu. Janek si tedy řekl, že s tím něco udělá, a v průběhu krátké doby se mu podařilo trávník obnovit. Samozřejmě je otázkou, jestli trávník vydrží i po několika turistických sezónách, ale snaha je to určitě chvályhodná.

V druhém případě se rozhodl odstranit “zámečky lásky” z pražských památek. Zámečky mají být romantickým gestem a sloužit jako stvrzení lásky daného páru, ale ve skutečnosti památky spíš hyzdí. Naštěstí existuje relativně snadné řešení, a to velké štípačky a bruska. Pro zajímavost; z mříže u relikvie svatého Jana Nepomuckého, která se nachází na Karlově mostě, odstranil zámečky o váze 130 kg.

0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *